Anakart Tamiri-Enigma Bilgisayar

admin

0 Comment

Blog

Anakartlar bilgisayarların düzenli ve sağlıklı bir şekilde çalışmasını sağlayan parçalardır. Anakartlar cihazlar üzerindeki parçalar arası veri akışını gerçekleştirmektedir. Temel olarak işlemci, ram, disk ve ekran kartının uyum için çalışmasına olanak sağlar. Bu nedenle bir bilgisayarın sağlıklı ve verimli bir şekilde çalışması tamamen anakart işlevinin doğru bir şekilde yapılması ile doğrudan bağlantılıdır.

Bilgisayarlar için uyumlu bir çalışma yapısı inşa eden anakart aynı zamanda işlem süreçlerinde sürekli bir kontrol vazifesi görmektedir. Bilgisayarlarda yer alan anakartlar genellikle koyu yeşil renkte olmaktadır. Sert bir plastik tabakadan meydana gelen bu donanımın plastiğine Fiberglas denmektedir.

Anakart tamiri deneyim gerektiren bir onarımdır. İşte tam da bu deneyim için doğru adrestesiniz. 

Anakart tamiri gerektiren durumlar nelerdir? 

1-Bilgisayarınızın açma tuşuna bastığınız halde ekran açılmıyor mu?

2-Ekranınızda bir anda mavi Windows ekranı ile mi karşılaştınız?

3-Ekranda sabit renkler mi var?

4-Ekranda yatay ve dikey çizgiler mi var?

5-Donuk bir ekran ile mi karşılaştınız?

6-Oynamayan bir Mouse görüntüsü mü var?

7-Açılış ekranında simsiyah bir görüntü mü var?

8-Bilgisayarınızda aşırı bir ısınma mı var?

9-Ekran hareketlerinde aşırı bir yavaşlama mı var?

10-İşletim sistemi hataları mı alıyorsunuz?

11-Kilitlenme problemleri mi yaşıyorsunuz?

Muhtemelen bir anakart tamiri gerektiren bir sorun ile karşı karşıyasınız. Fakat endişe yapmayın çünkü anakart tamiri için emin ellerdesiniz. Bilgisayarınıza gelecek herhangi bir darbe, sıvı teması, voltaj hataları, Bios problemleri, ortamdan kaynaklanan aşırı sıcaklık sorunları cihazınızda bir anakart arızası yaratmış olabilir.

Bilgisayarlarımızın beyni olan anakart sistemi hassas ve dikkat edilmesi gereken parçalardır. Onlara zarar geldiğinde tüm sisteme zarar gelme olasılığı yüksektir. Lakin günümüzde anakart tamiri konusundaki olanaklar oldukça geniştir.

Peki anakart tamiri gerektiren bir sorun ile karşı karşıya kaldığımızda ilk atmamız gereken adımlar nelerdir? Anakart tamiri için profesyonel yardım almadan önce ilk önerilen ve yapılması gereken adım, cihazı kapatmak, güç kaynağını kapatmak bataryayı çıkartmak ve profesyonel bir destek alana kadar herhangi bir nedenden dolayı asla cihazı açmamak olmalıdır.

Bu adımın en önemli sebeplerinden biri ise cihazınız içerisindeki önemli verilerinizi kaybetmemenizdir. İşte bu nedenle sorunun daha kötü noktalara gitmemesi açısından cihazı anakart tamiri yaptırmadan önce asla açmamak ve kullanmamak çokça önemlidir.

İkinci adım ise sizlere ilk başta bahsettiğimiz konudan oluşmaktadır. Anakart tamiri kusursuz onarım için deneyim gerektiren bir konudur. Bundan ötürü profesyonel bir yardım almak önemlidir yani anakart tamiri onarımını kendimiz herhangi bir bilgimiz olmadan asla yapmamalıyız.

Ayrıca yapılacak arıza tespitinin net bir bilgiye sahip olunması da anakart tamiri sırasında işimize yarayacak ve adımlarımızı kesin bir şekilde belirleyecek önemli noktalardan bir tanesidir. Sizlere anakart tamiri konusunda ve sorun belirleme, çözme konusunda doğru adreste ve güven içerisinde olduğunu belirtmek isteriz. Gerek deneyimlerimiz gerek referanslarımız ile anakart tamiri hususunda da profesyonel ellerdesiniz.

Servis Bölgelerimiz İçin Tıklayın.

Tags:

Post Comments:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp' a geç
Merhaba
Merhaba
Enigma Teknik Servis olarak size nasıl yardımcı olabiliriz ?